Biz Kimiz


Biz kimiz?

1960 yılında Emek Bakır’ın Çorum’da kurulmasıyla temelleri atılan Ekmekçioğulları Grubu, bakır levha üretimiyle başladığı faaliyetlerine, 1976 yılında külçe bakır imalatını da ekleyerek hizmet alanını genişletmiştir. 1990’lı yıllarda şirketleşme süreci ile çinko levha üretimi başlarken, 2000’lere gelindiğinde Ekmekçioğulları Metal ve Kimya San. Tic. A.Ş. faaliyete geçirilerek çinko alaşımları alanında üretim süreci başlatılmıştır. Çok kısa sürede bu alanda Türkiye’nin lider firması konumuna gelen Ekmekçioğulları, aynı fabrikada üretilen çinko oksit ile yurt içinde ve yurt dışında adından söz ettirmeyi başarmıştır. Sülfat bazlı inorganik kimyasallar üretimi başta olmak üzere yüksek kalite standartlarında ürettiği 60’a yakın ürünüyle başta maden, tarım ve yem sektörü olmak birçok sektöre hizmet vermektedir.

Vizyonumuz

Şirketlerimizin faaliyet konularını birbiriyle entegre olacak şekilde organize ederek müşterilerimizin beklentilerini karşılamak, AR-GE faaliyetlerimiz kapsamında yeni projeler üretmek, bunları uygulamaya koyarak iç ve dış pazara yenilikçi kaliteli ürünler sunmak. Tüketicilerimizin, müşterilerimizin ve çalışanlarımızın her zaman memnuniyetini sağlayarak, karşılıklı saygı içerisinde güvenle çalıştıkları bir iş ve şirket ortamı oluşturabilmek. Ekmekçioğulları Grubu olarak piremetalurji, hidrometalurji, demir dışı metaller ile laboratuvar ve gıda sanayilerinde gösterdiğimiz faaliyetlerimizde daima en kaliteli hizmeti vermek adına yorulmadan çalışarak…

Misyonumuz

Ekmekçioğulları Grubu bünyesinde bulunan şirketlerimizi kendi sektörlerindeki faaliyetlerinde ilk tercih edilen firma olmasını sağlarken, uluslararası alanda lider bir Türk firması olarak kanıtlamak. Müşterilerimize yüksek kalitede ürünler sunarken, sosyal sorumluluklarının bilincinde, çevreye ve doğaya saygılı bir şirket olarak faaliyet göstermek. Bu amaca ulaşmak için organizasyonumuzu geliştirmek, güçlendirmek ve yetkilendirmek.