Özcan Ekmekçi

ÖZCAN EKMEKÇİ

Ekmekçioğulları Ebedi Başkanı 


1962 tarihinde Hüseyin Ekmekçi’nin ilk çocuğu olarak Çorum’da doğdu. Ekmekçi ailesinin 2. Kuşak yöneticisi olan Özcan Ekmekçi ilkokulu Çorum Cumhuriyet İlkokulunda, orta okulu Çorum Eti Ortaokulunda okumuştur.  Lise öğrenimini ise Ticaret lisesinde başlamış Sanat okulunda tamamlamıştır. Çalışma hayatına çok erken yaşlarda başlamak zorunda kalan  sayın Ekmekçi hayatı boyunca birçok başarıya imza atmıştır.


Toplumun her kesiminden insana; karşısındaki kim olursa olsun, değerli olduğunu hissettiren yapısı ilişkilerdeki samimiyeti, tartışılmaz alçakgönüllülüğü, girdiği ortamlarda hemen hissedilen  renkli ve enerjik kişiliği ile tanınan Ekmekçi, Çorum halkının gönlünde taht kurmuştur.


Çorum spor kulübünde uzun süre yöneticilik yapmıştır. Amatör olarak tenis sporuyla ilgilenen Sayın Ekmekçi spora tutku ile bağlı idi. Fenerbahçeliliği ile bilinen Ekmekçi ; Fenerbahçeli Özcan lakabını almıştır.


İlk günden son güne kadar dürüstlüğü ve çalışkanlığı şirket politikası olarak belirleyip üretim ve girişimlerini bu felsefe ile gerçekleştiren Ekmekçi, 3 Ocak 2019 tarihinde vefat etti. Kendisi Belgin hanımla evli ve iki erkek çocuğu babasıydı.
 
Ekmekçioğulları, Ebedi Başkanı Özcan Ekmekçi’nin idealleri ışığında bugün hız kesmeden faaliyetlerini sürdürmektedir.
Saygı ve Özlemle Anıyoruz.