Duyurular

BASINA-ve-KAMUOYUNA

Geçtiğimiz günlerde kamuoyunun bilgisine yansıyan olaylar çerçevesinde şirketimize kısa bir süreliğine de olsa Yönetim Kayyumu atanmış olup söz konusu süreç nihayete erdiğinden değerli kamuoyunu bilgilendirmek isteriz.

 

Şirketler dünyasında yönetim krizi olarak adlandırılan ve bir süredir yaşadığımız talihsiz olaylar dolayısıyla Şirketimiz, haksız ve hukuka uygun olmayan birtakım iddiaların hedefi olmuş, herhangi bir mesnedi olmayan ve kötü niyete dayalı bu iddialar neticesinde şirketimize Yönetim Kayyumu atanmıştır.

 

Gururla ifade etmek isteriz ki; Yönetim Kayyumu döneminde dahi şirketimiz en ufak bir sarsıntı yaşamamış ve daha da önemlisi hiçbir çalışanını, paydaşını, ticari ilişki içinde bulunduğu şirketleri yarı yolda bırakmamıştır. Bilakis söz konusu süreç, şirketimizin ne kadar güçlü olduğunu ve sağlam temeller üzerine inşa edildiğini dosta ve düşmana ispatlamıştır.

 

Tüm bu süreçte mevcut yönetim kadromuz ve çalışanlarımız, süreci büyük bir soğukkanlılıkla karşılamış, akıl ve hukuk rehberliğinde sürece dahil olmuştur. Şirketimiz hukuka uygun bir biçimde atılması gereken adımları güçlü ve kararlı bir biçimde atmıştır.

 

Ve nihayetinde; İlk derece mahkemesi tarafından verilen ve kanaatimizce hatalı bir karar olan tedbir niteliğinde Kayyım atama kararı, hukukçularımızın etkin savunma ve itirazları sonucunda İstinaf Mahkemesi tarafından 08.06.2022 tarihinde kesin hükümle kaldırılmıştır. İstinaf Mahkemesi dahi kararında “şirkette herhangi bir organ eksikliği bulunmadığını, şirketimizin sağlam ve sağlıklı bir tedarik, üretim ve dağıtım yapısına sahip olduğunu ve finansal açıdan güçlü olduğunu, kayyım atanmasını gerektirir hiçbir dayanağın mevcut olmadığını ” vurgulamıştır. Haksız ve asılsız iddialarla şirketimize kısa süreli de olsa kayyım atanmasına neden olanlar hakkında hukuki mücadelemiz devam edecektir.

 

Ticari hayatta pek çok şirketi sarsabilecek olan bu süreç bizlere, şirketimizin ne kadar güçlü, güvenilir ve saygın olduğunu, bir aile olmayı başarabilen profesyonel çalışanlarımız olduğunu ve ilişki ağımızın ne denli sağlam temeller üzerine inşa edildiğini göstermiştir. Güçlü, güvenilir ve köklü temeller üzerine kurulmuş olan şirketimizin,  kolay kolay yıpranacak veya yıpratılabilecek bir şirket olmadığı bir kez daha görülmüştür.  

 

Ticari hayatımıza kaldığımız yerden, hatta bu sefer çıtayı daha da arttıran yeni hedefler, yatırımlar ve iş ilişkileri ile devam etmeye kararlıyız. Şimdiye kadar şirketimiz ile iş birliği yapan ve stratejik olarak bir paydaş kabul ettiğimiz tüm bankalara, şirketlere ve çalışanlarımıza şükranlarımızı sunar, yeni ticari hamleler ile sektörde lider olmaya dair çabamızın perçinlendiğini kamuoyuna saygıyla duyururuz.

 

Söz konusu hukuk zaferi ile birlikte şirketimiz, ticari hayatına daha da etkin ve dinamik bir yapıyla devam etmektedir. Söz konusu sürecin kazandırdığı tecrübe, gücümüze güç katmış, şirketimize olan güveni katbekat arttırmış ve şirketimizi gelecek hedeflerine daha sağlam ve hızlı yol almaya kenetlemiştir.

 

Komuoyuna saygıyla arz ederiz.

 

Ekmekçioğulları Grup adına

Bahri Can Ekmekçi